Czym jest Cantr?

Znudziły Cię wtórne gry przeglądarkowe i chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego?

Jeśli szukasz wymagającej gry fabularnej dającej prawdziwą wolność wyboru i niemalże nieograniczone możliwości kreowania rzeczywistości to dobrze trafiłeś!


Mapa jednej z wysp
ogromnego świata Cantr
Cantr jest grą inną niż wszystkie. Umożliwia ona stworzenie jednej lub kilku postaci w wirtualnym świecie i poprzez interakcję z postaciami graczy z całego świata oraz odgrywanie ról zmienianie ogromnego świata stworzonego przez samych graczy.
Chciałbyś zostać znanym w świecie żeglarzem, a może żądnym krwi piratem? Szukałeś gry, gdzie mógłbyś wykorzystać swój talent polityczny by prowadzić skomplikowane rozgrywki dyplomatyczne z sąsiadami? Chcesz zostać przywódcą nowej społeczności, która od zera stworzy prężnie prosperującą osadę, której mieszkańcy żyją dostatnio i bezpiecznie? A może poszukiwaczem przygód, który przybywszy do miejskiej karczmy może przy kuflu piwa opowiadać swoje niesamowite historie?
W Cantr to możliwe. Tu nie ma niemal żadnych ograniczeń poza Twoją własną wyobraźnią!

Nie ma tutaj poziomów, punktów doświadczenia czy rankingu graczy. Tutaj sam stawiasz sobie cele i spokojnie prowadzisz swą postać tak, by była dokładnie taka jak zechcesz.


Liczne dzieła sztuki tworzone
są przez samych graczy
Przez twórców gry stworzone zostały jedynie lądy i występujące na nich bogactwa naturalne. Całą resztę zrobili ludzie grający swoimi postaciami. Zwiedzając świat Cantr II trafisz do małych osad na obrzeżach cywilizowanego świata, samotni, opuszczonych ruini dawniej ludnych osad a także ogromnych miast stanowiących skomplikowane i oryginalne organizmy. Rozmaite systemy polityczno-społeczne i kulturalne z którymi można się spotkać nie zostały narzucone przez mechanikę gry lecz jest dziełem setek ludzi, który brali udział w kreowaniu świata gry wczoraj i dziś. Poza zwierzętami nie ma w tej grze żadnych istot NPC (postaci kierowanych przez komputer), więc masz pełną swobodę komunikacji z innymi ludźmi. Nigdy nie masz pewności, jak na twoją obecność zareaguje inny człowiek, nie ma też sytuacji, z której nie dałoby się wybrnąć. To sprawia, że świat Cantr II jest szalenie interesujący .

Możesz grać ile chcesz i jak chcesz a nie kosztuje Cię to ani złotówki!

Jeśli nie dysponujesz zbyt dużą ilością wolnego czasu to gra każdą z postaci może się ograniczyć do kilku minut dziennie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dysponując większą jego ilością rozmawiać z innymi i poświęcać czas na odgrywanie swoich postaci.
Kolejnym ważnym atutem gry jest fakt, że jest ona całkowicie darmowa. Nie ma ryzyka, że bogatszy gracz będzie miał łatwiejszy start. Cała gra została stworzona i działa dzięki poświęceniu wielu wolontariuszy i bezinteresowanym dotacjom na utrzymanie serwera.

Nie ma tu także nagród za zapraszanie nowych ludzi do gry. Dlaczego więc to robię? Po prostu chcę, by jak najwięcej ludzi mogło zetknąć się z tą niesamowitą grą i spróbować w niej sił. Poza tym jak już wspomniałem świat Cantr jest kreowany przez graczy, a im więcej graczy tym więcej wspaniałych pomysłów, które czynią rozgrywkę jeszcze ciekawszą.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj do działu „Jak zacząć” by posiąść wiedzę, która ułatwi ci komfortową grę. Jeśli chcesz zobaczyć jak duże są możliwości odgrywania zajrzyj do Historii Cantryjskich. Oczywiście możliwości w samej grze są nieskończenie większe, bo nie trzeba się ograniczać do przewidzianych przez kogoś skutków działań. Wszystko kreowane jest przez graczy prowadzących postacie.
56353 wyświetleń 3 dzisiaj