Res Cantrox

Jak sama nazwa wskazuje program ten ma za zadanie ułatwić katalogowanie i porównywanie stanów surowców w magazynach. Jego podstawowe funkcje to:
– pobieranie danych na podstawie źródła strony Cantr z obiektami lub pliku je zwierającego
– wyświetlanie ich na liście z możliwością przejrzenia każdego z wpisów
– porównywanie dwóch wybranych wpisów między sobą z w formie tabelki z informacją czego przybyło a czego ubyło
– eksport danych do schludnej tabelki HTML którą można zapisać do pliku i mieć do wglądu lub w formie kodu który można od razu wkleić do notatki w Cantr.
– łączenie zestawów danych (wpisów), aby wpis wynikowy zawierał sumę ich surowców

Ciachnę jakąś fotkę jak będzie mi się chciało.

Link do ściągnięcia: http://www.cantr-mmorpg.pl/progz/res-cantrox.jar

Link do źródła: http://www.cantr-mmorpg.pl/progz/res-cantrox-source.tar.gz

Obsługa programu:

Import:

– przełącznik u góry wybiera skąd ma być pobrane źródło (plik wybierany przyciskiem [przeglądaj] lub okienko tekstowe do którego należy je wkleić. Można wklejać kod HTML (wtedy nie trzeba podawać nic do okienka „dzień” lub bezpośrednio przekopiowaną listę surowców z przeglądarki (wtedy konieczne jest podanie dnia))
– nazwa jest wpisywana ręcznie w odpowiednim polu i widoczna później w tabelce
– opis jest podawany do odpowiednego pola i wyświetlany po najechaniu na dany wpis na liście

Eksport:

– plik do wyeksportowania wybiera się zaznaczając go na liście wpisów w głównym oknie programu, następnie wciska się przycisk eksportuj
– przełącznik u góry decyduje dokąd ma być wyeksportowany dany wpis (do pliku podanego w [przeglądaj] lub do okienka na dole)
– włącznie tworzenia tabelki sprawia, że dane zamiast surowego tekstu przedstawione są w postaci tabelki. Takiej w sam raz do przeklejenia do notatki
– zaznaczenie opcji charset dodaje na początku wpisu o kodowaniu i tagu . Przydatne tylko jeśli eksportuje się dane do pliku (dzięki temu nie pojawią się krzaczory). Jeśli chcesz przeklejać kod do notatki to nie należy tego zaznaczać
– border – obramowanie – powoduje pojawienie się ramki w wygenerowanej tabelce

Profile:

Aby łatwiej było posługiwać się tym programem dla różnych postaci istnieją profile. Każdy nowy profil tworzy nowy folder w katalogu programu. Profile wybiera się z listy rozwijanej u góry. Domyślny profil to DEF i nie należy go kasować.
– Dodaj profil – dodaje profil o podanej nazwie. Akceptowane są wyłącznie znaki alfabetyczne oraz _ i -.
– Usuń profil – usuwa profil z bazy XML programu. Nie usuwa folderu w katalogu programu. Jeśli stworzy się profil o takiej samej nazwie jak usunięty to dane zostają „odzyskane”. Aby pozbyć się tych danych należy usunąć je ręcznie.

Porówn. – zaznaczenie opcji dodaje drugą tabelkę pod pierwszą i można dzięki temu wybrać 2 wpisy zamiast jednego. Po prawej pojawi się wtedy porównanie tych dwóch wpisów. Jej zaznaczenie uniemożliwia usuwanie wpisów i eksport.

1971 wyświetleń 1 dzisiaj